Lokální výrobci z Mint Marketu – inspirace na dárky

Párkrát do roka se v Brně koná Mint Market, na který přijede různorodá banda lokálních výrobců ukázat, co tvoří. Vždycky číhám a hlídám datum, aby mi akce neutekla, protože mě baví procházet stánky a okukovat, jaké kreativní věci tvoří ostatní „rukodělníci“ 🙂 I tento víkend jsem si nenechala akci ujít a dokonce jsem si přinesla i pár krásných kousků domů. Tak pokud hledáte inspiraci na dárky, třeba vám tento článek pomůže.

BYPOLAK

BYPOLAK jsou dvě slečny, které v Brně tvoří krásné drobnosti ze dřeva – brože, naušnice, květináčky, motýlky, peněženky… Před nějakou dobou jsem si od nich na Mint marketu koupila motýlek a od té doby je sleduji, jak se postupně rozjíždějí 🙂 Neustále vymýšlí nové výrobky a je vidět, že je opravdu naplňuje, co dělají… A navíc využívají zbytkové dřevo z různých truhlářství, což je taky sympatické.

 

MIRRAGE

MIRRAGE – tuto značku jsem dříve neznala, ale jakmile jsem na stánku viděla tuto kabelku, věděla jsem, že bez ní neodejdu. Je lehoučká, ani velká, ani malá a vevnitř má puntíky! Potisk na přední straně si slečna designovala sama a v nabíbce mají moc hezké originální kousky – i různé větší kabelky, business tašky nebo psaníčka.

 

DHAARA

DHAARA – třetí a poslední věc, co jsem si dnes přinesla domů, je barevný ručník na joga matku. Slečna z Brna vyrábí nádherné barevné jogamatky s motivy noční oblohy, přírodními motivy nebo zkrátka abstraktními „cákanci“. A volí krásnou paletu barev.

 

Ještě jsem okukovala pár věcí, které se mi moc líbily, ale nakonec jsem odolala a nekoupila je. Tak vám je sem taky přidám pro inspiraci:

INTIMATE STORIES – krásné prádlo na spaní („negližé“ 🙂 ) z biobavlny nebo hedvábí. Neuvěřitelně příjemné na omak a jemná paleta pastelových barev.

PAPERIE – slečna tvoří krásné diáře a zápisníky. O jeden diář jsem si napsala Ježíškovi, tak ho třeba najdu pod stromečkem.

 

Máte nějaké oblíbené lokální výrobce, kteří vás baví a dělají vám radost? Napište mi o nich do komentáře. Ráda objevím zase něco nového.


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *