Jak začít šít na šicím stroji – tipy pro začátečníky

Začnětě s šitím ještě dnes. Zde je pár rychlých tipů pro úplné začátečníky!

Šití je úžasný relax, při kterém si člověk pročistí hlavu a zároveň za sebou rovnou vidí výsledky svého snažení. Takže pokud máte šicí stroj doma, ale nevíte, jak začít, tady je pár rychlých typů, které vám  začátky usnadní:

1. Pro běžné šití si nastavte délku stehu 2,5;

2. Napětí nitě si nastavte na 4 a pokud neucítíte nějaké problémy, nastavení neměňte (ve většině případů vám bude takto vyhovovat);

3. Používejte vždy stejnou nit jak pro horní nitě, tak pro spodní nitě (myslím stejnou kvalitu a tloušťku, aby se spodní nitě nemotaly);

4. Místo kresleného návodu, jak navléknout nit do stroje, raději využijte některý z video-návodů na internetu. Je to pro začátek určitě srozumitelnější:

5. Na šití zipů používejte zipovou patku, velmi to usnadní práci;

6. Na knoflíkové dírky skutečně používejte patku na knoflíkové dírky;

7. Nešijte přes zapíchnuté špendlíky. S velkou pravděpodobností byste si zlomili jehlu ve stroji. Špendlíky vždy vyndejte, když došijete až k nim.

Závěrečná rada nad zlato: Pokud si potřebujete koupit lampičku k šicímu stroji, zkuste se barvou světla žárovky v lampičce co nejvíce přiblížit barvě světla v šicím stroji. Např. Pokud máte ve stroji chladné skoro modré světlo žárovky, není dobré si svítit lampičkou se žlutým „denním“ světlem. Hůř se pak na látku dívá. Mně se třeba dobře osvědčila kloubová lampička z IKEA. Dá se dobře nasměrovat, kam bude svítit, takže si nebudete stínit rukama.

Tak hodně štěstí a pamatujte – když se člověk při šití omylem píchne do prstu, znamená to, že výrobek bude slušet! Tak se ničeho nebojte a prostě začněte.

Další návody pro záčátečníky:


Comments

2 komentáře: „Jak začít šít na šicím stroji – tipy pro začátečníky“

  1. Moc děkuji za článek

    1. Já děkuji za komentář, Jani 🙂 Mám radost, jestli článek aspoň trochu pomohl a Vaše šití bude o to větší zábava. Ať se Vám daří a přeji spoustu povedených výrobků.
      Eva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *